Dnes je 05.03.2024
Meniny má Fridrich
Vyhladávanie v stránke

 


Február v ŠKD 3 bol opäť veľmi pestrý na aktivity

Video TU

 


Február v Praktickej škole - III. P

 


ORÁLNE ZDRAVIE

Starostlivosť o zuby a ústnu dutinu má byť návyk už od detstva. Zdravie zubov je kľúčové pre celkové zdravie organizmu. Zuby nám nielen umožňujú žuť a správne tráviť potravu, ale sú aj dôležité pre správnu výslovnosť slov a pekný úsmev.

 


Pre starších žiakov bola 16.2.2024 pripravená výchovno-vzdelávacia aktivita: „ Prevencie drogových závislostí-cesta k zdravému životnému štýlu mladého človeka.“

- mnoho otázok a mnoho odpovedí sme si vypočuli na tému "drogy" , netreba pred nimi zatvárať oči, ale treba hovoriť a informovať spoločnosť o následkoch a dopadoch ich požívania.... 

 


Zimné národné hry Špeciálnych olympiád Slovensko

14.2. - 16.2. 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili Zimných národných hier Špeciálnych olympiád Slovensko, ktoré sa konali na Štrbskom plese. Štyria žiaci našej školy sa zúčastnili pretekov v bežeckom lyžovaní a behu na snežniciach. Naša výprava bola ziskom troch zlatých, jednej striebornej a jednej bronzovej medaily mimoriadne úspešná. Stihli sme aj vlastivedné zastávky a výlety na vojenský cintorín vo Važci a Tatranský dóm na Hrebienku. 

 

 


ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA LEVICE.

Dáška a Majka sa spolu so žiakmi našej školy dňa 15.2.2024 zúčastnili Športovej olympiády v Leviciach.

Všetkým našim žiakom gratulujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

 


III.A 🐝🐝🐝 

14.2. - sv.Valentín 
 
Celé vyučovanie sa nieslo v znamení srdiečok ❤️
 
Nakoniec sme vyrobili jedno spoločne veľké srdiečko, do ktorého sme vpísali všetkých, ktorých máme radi a vyrobili sme aj valentínky pre našich blízkych 🤗 
 
 Na konci videa je zopár foto zo včerajšieho karnevalu ... video TU
 
 
 
 
🤡 🎊🤡🎭🎉🤡🎭🎉🤡🎭🎊🤡🎭

Popolcovú stredu sme v V.IVP zahájili s Valentínom a vyrobili si srdiečka pre tých, ktorých máme radi.

 


Fašiangy- symbol veselosti, zábavy a hodovania na Školskej

 


Cesta do rozprávky

8.2.2024 si p. vychovávateľky v ŠKD pripravili pre žiakov rozprávkové popoludnie a preniesli nás do príbehov plných nástrah a dobrých koncov. Herecké výkony boli na vysokej úrovni..

- video TU

 


  "Orálne zdravie je dôležité v každom veku"

- spolupráca so školskou zdravotnou sestrou

- edukačná aktivita bola určená pre starších žiakov ŠZŠ, žiakov OU a PŠ. 

   

 


 

“športový deň “

   

 


Fašiangy, Turíce, veľká noc príde...... Dnešný karneval a fašiangová nálada v elokovanom pracovisku Rekreačná

 


 

III.A.  Vecné učenie a vlastiveda

 


 

Vianoce sú už za dverami.

So žiakmi sme si tento čas spestrili tvorivými úlohami v našom environmentálnom adventnom kalendári. Vytvorili sme si mnoho vianočných ozdôb. Použili sme rôzne techniky a rozličné recyklovateľné materiály. Mysleli sme na jedlé aj nejedlé, na hmotné aj nehmotné darčeky pre našich blízkych. Nezabudli sme ani na štvornohých domácich maznáčikov. Poďakovali sme sa tým, čo sa o nás počas roka starajú a ďakujeme aj všetkým, ktorí sa do spomínaných aktivít zapojili. Pripomenuli sme si podstatu Vianoc. Tá je v ľudskosti, vďačnosti, jednoduchosti a láske. Prajeme Vám všetkým požehnané vianočné sviatky v kruhu blízkych.

 


Aj do IV. IVP po svedomitých predvianočných prípravách, už môžu zavítať VIANOCE

 


O nezdravých návykov a zvykov v našej spoločnosti
Už o pár dní začnú deťom vianočné prázdniny. Je to čas, keď sú dlhšie hore, neučia sa, chodia von s kamarátmi, prelína sa jedna návšteva s druhou a trávia viac času mimo dohľadu. Preto sme považovali za dôležité ukázať im dôsledky určitých nezdravých návykov a zvykov v našej spoločnosti. Venovali sme si tri podnetné stretnutia.
Jedno o nástrahách alkoholu, druhé o cigaretách. Deti potrebujú chápať prečo nie sú alkohol a cigarety prospešné. Spoločne sme si prešli všetky orgány a oblasti, na ktoré majú negatívny dopad. Premietli sme si ich do reálnych príkladov, finančných prepočtov, strát, škôd a následkov.
Tretie stretnutie, bolo venované prvej pomoci v bežnom živote. Poskytnúť prvú pomoc je dôležitá zručnosť. Žiaci si prakticky precvičili, ako ju poskytnúť v bežnom živote napríklad počas výletov do lesa. Vykonaním niekoľkých jednoduchých techník je možné zachrániť život, a pomôcť zranenému vydržať až do príchodu lekárskej pomoci. Veríme, že spoločne prežijete pokojne sviatky a v zdraví sa opäť stretneme v novom roku.

 

 


Advent

V období Adventu sme sa v V.IVP pripravovali na Vianoce .Okrem učenia a upratovania triedy sme upratovali aj v srdiečkach. Veľa sme sa rozprávali, hrali, vykrajovali koláčiky a pripravovali malé darčeky pre potešenie. Advent sme ukončili účasťou na besiedke a rozlúčkovým posedením. Naučili sme sa hlavne drobným prejavom lásky ,aby nám spolu bolo lepšie,veselšie a aby sme tohtoročné Vianoce prežili v láske a pokoji.

 


 predvianočné pudingovanie...IV.IVP

 

VIANOCE v elokovanom pracovisku na Rekreačnej

 


Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc.“ Ľudia zvyknú robiť rôzne úkony, ktoré majú chrániť ich majetok, zdravie a lásku. Aj my sme si dne pripomenuli sv. Luciu .Vianočný program

Zo srdca ďakujeme žiakom Spojenej školy,ako aj našim pedagógom za krásny vianočný program, ktorý si pre nás pripravili a s láskou predstavili.Program bol obohatený hudobným vystúpením žiakov zo Základnej umeleckej školy pod vedením pani učiteľky M.Lutišanovej DiS.art a Mgr. M.Beťkovej DiS. art, ktoré spolu s našou kolegyňou Mgr.Z. Škvarkovou hudobne doprevádzali program,,Páslo dievča pávy".

Predvianočná atmosféra bola sprevádzaná vianočnými trhmi, kde sa žiaci prezentovali svojími výrobkami.

 

 

Benefičné vianočné trhy v Novej Bani

Spojená škola a OZ Slniečko prispeli svojou účasťou k benefičnému podujatiu MY A NAŠE MESTO
⛄🌞 6.12. stredu, škola prezentovala výrobky žiakov a výťažok z dobrovoľných príspevkov za výrobky venovala ľuďom so zdravotným znevýhodnením, ktorí boli obdarovaní v rámci tohtoročnej benefičnej zbierky..
⛄🌞 Našu školu reprezentoval aj Ivko Berky, ktorý vystúpil v programe a zaspieval krásnu vianočnú pieseň...

 

 


Mikuláš náš, dlhú bielu bradu máš...

červený nos od zimy, ťahaj čerta z periny...

vonku anjel čaká vás, s darčekami tešia nás...sladkostí máš plný kôš, dobrých detí v škole dosť...

 

 


 ŠPECIÁLNE ŠKOLSTVO V KRAJINÁCH V4

Pod záštitou MŠVVaŠ SR sa dňa 23.11. 2023, konala medzinárodná odborná konferencia, ktorej usporiadateľom bolo Združenie odborných učilíšť, špeciálnych škôl a špeciálnych výchovných zariadení Slovenska v spolupráci s UK v Bratislave, Pedagogickou fakultou, Katedrou špeciálnej pedagogiky.
👉Cieľom a zameraním tohto odborného podujatia bolo prezentovať aktuálny stav a smerovanie edukácie, inklúzie deti a žiakov so zdravotným znevýhodnenim na Slovensku a v zahraničí.
👉 Poukázať na opodstatnenosť špeciálnych škôl v systéme vzdelávania detí a žiakov so ZZ v krajinách V4.
👉 Na konferencii odzneli zaujímavé príspevky od zahraničných hostí z Maďarska, Poľska a Čiech.
👉 Príspevky od slovenských prezentujúcich účastníkov poukázali na vysokú odbornú úroveň vzdelávania žiakov so ZZ v špeciálnych školách na Slovensku, ale aj na úskalia v tejto oblasti školstva.
👉 Výstižnými a veľmi hodnotnými príspevkami boli názory rodičov detí so ZZ, ktorí vyjadrili spokojnosť so vzdelávaním svojho dieťaťa v špeciálnej škole....

,,Spoznaj, čo máš na tanieri"
Blížime sa k záveru nášho projektu ,,Spoznaj, čo máš na tanieri" s Nadáciou Kaufland. V študovaní obalov od potravín sme pokračovali aj na ďalšom stretnutí. Zistili sme, čo je častým zdrojom červenej farba v potravinách.
Čo by ste nečakali v balíku obľúbených čipsov, žuvačiek, lentiliek, či v instantných polievkach. Vytvorili sme si nástenku s obľúbenými maškrtami a porovnali obsah cukru v nich s denným limitom. Snáď bude pre nás odteraz ťažšie zjesť dva keksíky naraz a posadiť sa k počítaču bez výčitiek😊. Cieľom druhej aktivity bolo vytvoriť ilustrácie k básničkám o zdraví. Našim žiakom nemožno uprieť talent a umelecké nadanie. Ďalšia aktivita bola kreatívnou výzvou. Opäť sme sa nevyhli zdravému maškrteniu.
Triedy dostali balík známeho aj menej známeho ovocia, z ktorého tvorili jedlé obrazy. Nebolo možné určiť víťaza. Všetky diela boli úžasné a chutné. Čo sme nestihli zjesť, skončilo v exotickej marmeláde. Tá ochutí vianočné koláčiky, ktoré čoskoro prevoňajú našu školu.
 
 

Spojenie zábavy a tradície „ NÁŠ DEŇ PRE VÁS“

 

Toto jedinečné podujatie je vždy oslavou spolupráce a vzájomného rešpektu detí a žiakov bez rozdielu.  Aj tento rok naša Spojená škola s finančnou podporou mesta Nová Baňa, OZ SLNIEČKO pre pomoc ľudom s viacnásobným postihnutím a Centrum voľného času v Novej Bani, organizovala už po 10 krát podujatie „NÁŠ DEŇ PRE VÁS“. Primátor mesta Nová Baňa p. Branislav Jaďuď otvoril tento „ako nazývame malý jarmok“ svojim príhovorom. Prihovorila sa nám aj p. riaditeľka Spojenej školy p. Karina Gažiová a tento jubilejný ročník nás poctila svojou návštevou a aj nám povedala veľa pekných slov pani riaditeľka Odboru podpory formálneho vzdelávania zo spoločnosti NIVAM – p. Svetlana Síthová, vedúca odboru metodiky RÚŠS v B. Bystrici p. Kamila Strapková a metodička pre SŠ z RÚŠS v B. Bystrici p. Lucia Šebeňová. Pred tým, ako si žiaci z okolitých škôl mohli vyskúšať rôzne remeselné, či modernejšie techniky, sa o zábavu postarali deti zo Spojenej školy, mládež zo Základnej umeleckej školy a deti z Centra voľného času v Novej Bani. Po programe sa s nadšením mohli pustiť do rôznych zaujímavých techník. Mohli sme sledovať šikovné ruky p. Fialu a jeho malých hrnčiarskych pomocníkov, ďalej si mohli žiaci vyskúšať a aj ochutnať výborné slané oblátky pod vedením p. Gulliver, p. Červenáková sa postarala o servítkovú techniku aplikovanú na drevo a sklo, plstenie a rýchlosť rúk s veľkou ihlou nám predviedla p. Úškrtová, mäkké srdiečka ušité z lásky si mohli žiaci vyskúšať u p. Lalkovej a kameň a kov prepojila do krásnych príveskov p. Škvarková. Pani Macková a pani Mikušková prijali aj tento rok naše pozvanie a predviedli paličkovanie, o náramky priateľstva sa postarala p. Borošová a nemôže chýbať aj náš ďalší hosť p. Ďurta, ktorý predviedol prácu a výrobky z pedigu. Prepojenie dávnych tradícií a súčasnosti sa niesla celým dňom a môžeme len skonštatovať, že už teraz sa tešíme na ďalší ročník malého jarmoku „ NÁŠ DEŇ PRE VÁS“. Všetkým, ktorí prispeli k úspešnej organizácií srdečne ĎAKUJEME. 

 

 

 


 
 30. výročie spoločnosti MESTSKÉ LESY  Nová Baňa
 
8. septembra 2023 sa naša škola zúčastnila veľmi pekne zorganizovaného podujatia pri príležitosti 30. výročia spoločnosti Mestských Lesov v Novej Bani. Pripravili si pre žiakov štyri stanovištia v oblasti Kohútovo a Zvonička: sokoliarstvo, kde sme mohli vidieť nočné a denné dravé vtáky, ďalej poľovná kynológia, včelárstvo, či lesná pedagogika. 
Ďakujeme veľmi pekne za príjemne a náučne prežitý deň.